Nauczyciele

Do prowadzenia zajęć na organizowanych kursach maturalnych zatrudniamy wykwalifikowanych nauczycieli, głównie z uprawnieniami egzaminatorów maturalnych z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. W obecnym momencie nasza karda liczy 23 nauczycieli.

W celu utrzymywania wysokiej jakości i skuteczności naszych kursów prowadzona jest stała ocena i ewaluacja obszaru skuteczności i pracy nauczycieli. Ewaluacja polega na zaplanowanym metodologicznym zbieraniu oraz przetwarzaniu informacji o warunkach, przebiegu i skuteczności działań. Służy placówce, przynosząc informacje o tym, co należy poprawić, doskonalić, aby jak najlepiej realizować wyznaczone zdania.

Teresa Hołdakowska

Absolwentka Biologii i Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Śląskim oraz doktoranckich studiów podyplomowych na  Uniwersytecie Warszawskim.  Doktor nauk biologicznych, jest nauczycielem dyplomowanym z 20 - letnim doświadczeniem pedagogicznym i naukowym, pasjonatką przedmiotu prowadzącą od lat z powodzeniem kursy przygotowujące do matury i egzaminów. Obecnie pracuje w 53 Liceum Ogólnokształcącym. 

„Najważniejsze dla mnie w nauczaniu jest zaciekawienie Biologią, pomoc w opanowaniu wiedzy w sposób intensywny, skuteczny i bezbolesny..:) Cieszę się, gdy moi uczniowie osiągają dobre wyniki oraz zdobyta wiedza pomaga im w dokonywaniu mądrych, ważnych życiowo wyborów. 
Wolne chwile spędzam aktywnie z rodziną na górskich szlakach. Lubię podróże w magiczne, dzikie miejsca i odkrywanie cennych przyrodniczo terenów. Interesuję się sportem, piłką nożną i kuchnią włoską :)”

 

Biologia

Teresa Hołdakowska
Wojciech Szypuła

Chemia

Ryszard Marszałek
Maria Rogozińska-Szymczak

Fizyka

Krzysztof Jaskułowski
Robert Stasiak
Marek Wasek
Krzysztof Wróbel
Marek Zaczek

Geografia

Kamila Hipnarowicz
Ewa Kosińska

Historia

Marek Czerniakiewicz
Andrzej Smoliński

J. angielski

Magdalena Brzeźniak
Zbigniew Dębski
Maciej Kostyra
Janina Lachowska
Marzanna Stasiak

J. polski

Dorota Bąk
Izabela Jach-Rahib
Katarzyna Paroń - Bryła
Joanna Raczkowska
Alicja Zaczek - Żmijewska

Matematyka

Marek Ałasa
Mirosława Ferens
Alfred Kopeć
Wojciech Martys
Monika Powęska
Jacek Sadowski
Justyna Starzec
Marek Wasek

WOS

Marek Czerniakiewicz
Andrzej Smoliński