Nauczyciele

Do prowadzenia zajęć na organizowanych kursach maturalnych zatrudniamy wykwalifikowanych nauczycieli, głównie z uprawnieniami egzaminatorów maturalnych z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. W obecnym momencie nasza karda liczy 23 nauczycieli.

W celu utrzymywania wysokiej jakości i skuteczności naszych kursów prowadzona jest stała ocena i ewaluacja obszaru skuteczności i pracy nauczycieli. Ewaluacja polega na zaplanowanym metodologicznym zbieraniu oraz przetwarzaniu informacji o warunkach, przebiegu i skuteczności działań. Służy placówce, przynosząc informacje o tym, co należy poprawić, doskonalić, aby jak najlepiej realizować wyznaczone zdania.

Izabela Jach-Rahib

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Na co dzień jest  nauczycielką języka polskiego w XXXIV Liceum Ogólnokształcącym  im. Miguela de Cervantesa, gdzie również zajmuje się przygotowaniem  swoich uczniów do matury. Posiada stopień nauczyciela mianowanego oraz uprawnienia egzaminatora maturalnego.

„Poza nauczaniem literatury fascynuję się również edukacją filmową i staram się ją włączać w tradycyjny system nauczania. Jestem trenerką Centrum Edukacji Obywatelskiej, prowadzę szkolenia dla nauczycieli z zakresu edukacji filmowej. Dla Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, regularnie pisuję scenariusze lekcji filmowych. Uczę także języka polskie dla cudzoziemców i ostatni rok spędziłam w Brukseli na Wolnym Uniwersytecie, gdzie doskonaliłam swój warsztat. Z Bratniakiem współpracuję od 2010 roku. Podczas kursu doskonalimy wraz z uczniami kompetencje niezbędne na maturze: czytanie ze zrozumieniem, interpretację tekstu, ale też wypowiedź ustną, umiejętność dyskutowania. Przygotowanie do matury, zakończonej sukcesem rzecz jasna, wymaga wysiłku zarówno od prowadzącego jak i kursanta. Do tej pory udawało nam się osiągać zadowalające rezultaty, o czym świadczą podziękowania uczniów wysyłane do biura. Prywatnie jestem osobą, która nigdy się nudzi, bo ma zawsze coś do zrobienia i nie jest to tylko sprawdzanie klasówek. Do zobaczenia na kursie w Bratniaku.”

 

Biologia

Katarzyna Celmer-Warda
Teresa Hołdakowska
Wojciech Szypuła

Chemia

Katarzyna Bonisławska
Maria Rogozińska-Szymczak

Fizyka

Krzysztof Jaskułowski
Katarzyna Mazur
Aleksandra Siklitckaia
Robert Stasiak
Krzysztof Wróbel

Geografia

Kamila Hipnarowicz
Ewa Kosińska

Historia

Krzysztof Wysocki

J. angielski

Magdalena Brzeźniak
Zbigniew Dębski
Maciej Kostyra
Janina Lachowska
Andrzej Siwkowski

J. polski

Dorota Bobrowicz
Dorota Bąk
Izabela Jach-Rahib
Anna Nawrotek
Katarzyna Paroń - Bryła
Joanna Raczkowska
Agata Tyszka
Alicja Zaczek - Żmijewska

J. Polski (Stara matura)

Alicja Zaczek - Żmijewska

Matematyka

Justyna Bierzanowska
Ganna Isaieva
Alfred Kopeć
Joanna Kordalusińska
Monika Ormaniec
Jacek Sadowski

WOS

Krzysztof Wysocki